Home

Goble, Daniel Assistant Principal
Timmons, Alicia Assistant Principal
Walston, Bradford Administrator/Principal

Armfield, Lindsay Exceptional Children
Atkins, Chris Career Development Coordinator
Beamon, Brad Music
Beasley, Deloris Math
Brown, Calvin Health / Physical Education
Brown, Donna Lead Teacher
Brown, Mike Math
Bryant, Terrie English
Burton, Justin Social Studies
Clark, Amy Mathematics
Cross, Dallas Social Studies
Crotts, Patricia Exceptional Children
Davis, Austin Health/PE
Dobias, Ryan Athletic Director
Freeman, Dorothy Math
Hall, Kimberly Dean of Students
Handy, Grant Physical Education
Hardister, Cynthia ESL
Holyfield, Brooke EC Teacher (OCS)
Hunt, Glen Science
Hylton, Allie English Teacher
Ingram, Renee Social Studies
Joyce, Tony CTE / Business
Kidd, Amy CTE / Agriculture-Animal Science
Lahr, Season English
Martin, Danny Health/ Physical Education
May, Brandy CTE Health Science
Mccaskill, Lisa Science Teacher
McCoy, Cynthia Science
McDougald, Maurice JROTC (Army)
Miller, Karyle English
Miller, Lee Social Studies
Miller, Wayne CTE / Masonry
Milliner, Marie Science
Mitchell, Meredith Health Occupations Instructor
Newkirk, Michael JROTC
Page, Tucker English
Porter, Jane Guidance
Ruiz, Jonathan Science/teacher
Saunders, Kristina CTE / Foods
Smith, Laura CTE / Agriculture
Snyder, Bonnie Media Specialist
Soper, Stephanie Visual Arts
Stalker, Erin Exceptional Children
Taylor, Jeremy Math Department
Thompson, Michele Foreign Language
Ward, Amy CTE / Business
Weaver, Frederick World Languages/Spanish
Webster, Dave CTE / Carpentry
Whitt, Amy EC/Functional Skills Teacher

Allred, Emily E.C. Teacher Assistant
Brown, Maisha Data Manager
Bunting, Christi Treasurer
Cole, Paula Exceptional Children
Greene, Doug Intervention Center
Hall, Montgomery DOP/ Student Advocate
Hessenthaler, Walter Intervention Teacher
Johnson, Misha Exceptional Children
Neighbors, Melanie Exceptional Children
Oxendine, Tina Front Office Receptionist
Pfannenstiel, Dawn Guidance / Attendance

Applebaum, Joseph
Address